Uczelnie wyższe szukają potencjalnych studentów w sieci. Jest to bardzo duża grupa, która codziennie korzysta z YouTube. Właśnie ten kanał komunikacji postanowiła wykorzystać Wyższa Szkoła Logistyki. Według danych Megapanel z grudnia 2013 r. 3,6 mln osób (grupa wiekowa 16-24) każdego dnia korzysta z YouTube. Natomiast badania z czerwca 2014 wykazały, że 2,3 mln Polaków, szczególnie tych w grupie wiekowej 18-24, nigdy nie ogląda telewizji. Zatem najlepiej dotrzeć do nich poprzez wideo i wykorzystując kampanię reklamową na YouTube.

Przykładem skutecznej akcji promocyjnej  jest kampania Wyższej Szkoły Logistyki z Poznania, która nakręciła spot reklamowy zachęcający do podjęcia studiów na kierunku logistyka. Spot w precyzyjny sposób pokazał logistykę w codziennych sytuacjach – na drogach, w pracy, w domu, a nawet w naturze.

Kampania wideo na YouTube trwała miesiąc. Ruszyła przed wakacjami 13 czerwca 2014, po maturach, ale jeszcze przed gorącym sezonem wakacyjnym. Zakończyła się 15 lipca. 30-sekundowy spot skierowany był do ludzi młodych (grupa wiekowa 18-24), przebywających na obszarze woj. wielkopolskiego i zainteresowanych dalszą edukacją. Użyty został format reklamy pomijalnej po 5 sekundach wyświetlania, za którą reklamodawca płaci tylko w przypadku pełnego obejrzenia spotu przez widza.

Jakie były wyniki? Reklamę Wyższej Szkoły Logistyki wyświetlono 377.379 razy, w tym pełnych (płatnych) obejrzeń było aż 75.475. Spot uzyskał 66.532 unikalnych użytkowników, którzy 5.821 razy kliknęli w reklamę i przeszli na stronę internetową szkoły. Niewielkim kosztem uczelnia dotarła do wybranych użytkowników YouTube, pokazując im konkretną ofertę za pomocą reklamy wideo.

źródło: nowymarketing.pl