Niezależnie od tego, czy prowadzisz firmę, jesteś właścicielem sklepu czy zakładu wulkanizacji, aby Twój biznes się rozwijał musisz pamiętać o stosowaniu określonych  zasad w swoim postępowaniu biznesowym.

Zanim zaczniesz prowadzić swoją firmę – jasno określ, do kogo kierujesz swoją ofertę. Musisz mieć grupę docelową i znać odpowiedź na pytanie – kto najbardziej skorzysta z oferowanych przez ciebie produktów czy usług? Musisz również być elastyczny w ulepszaniu swoich produktów i usług, wszystko się zmienia a najszybciej rynek. Zapytaj znajomych, czego by oczekiwali od Twojej firmy, gdyby stali się Twoimi klientami. Reklama Twoich produktów nie ma sensu jeśli nie masz pewności, czego potrzebują. Klienci kupują to, czego sami chcą, a nie to, co ty uważasz dla nich za niezbędne. Dobrze poznaj swój rynek docelowy, a opracowanie strategii sprzedaży stanie się znacznie łatwiejsze.

Musisz stworzyć ofertę nie do odrzucenia, w której klient znajdzie odpowiedź na pytanie – jaką korzyść będzie miał ze współpracy z Tobą np. „dwa produkty w cenie jednego” lub „daj mi dwa miesiące a Twoja sprzedaż wzrośnie o 20%”.

Wyjdź do klientów docelowych i przedstaw im swoją ofertę. Nawiąż z nimi kontakt. Spotkaj się i zarekomenduj. Działania bezpośrednie często przynosza najlepsze efekty. Badaj skuteczność swoich działań. Wstyd przyznać, że krok, który jest niezbędny dla skutecznego biznesu czyli domykanie transakcji, jest tak często pomijany. Naucz się, jak nawiązywać wiążące kontakty handlowe. Z przedstawicielami niektórych firm będziesz musiał spotkać się osobiście. Jakąkolwiek formę wybierzesz, musisz podać w swojej ofercie na tyle wyczerpujące informacje, żeby klienci mogli być pewni zakupu, którego zamierzają dokonać. W miarę możliwości zautomatyzuj dostęp do informacji, korzystając ze stron internetowych, broszur, czy mailingów. Pozwoli ci to zwiększyć obszar działania i zaoszczędzić dużo czasu.

Zawsze miej „wisienkę na torcie” – znaczną część twojego zysku będą stanowić ponowne zakupy zadowolonych klientów. Klienci, z którymi już raz nawiązałeś współpracę, wiedzą, że mogą na tobie polegać. Stwórz pakiety lub produkty promocyjne i gratisy, które możesz zaoferować im w odpowiedzi na potrzeby, jakie ci zgłaszają. Umiejętne tworzenie dodatkowych ofert sprzedaży będzie mieć duże znaczenie dla tego, czy twoja firma przetrwa na rynku.