Czym jest strona www? To jedna z najskuteczniejszych form promocji i najlepszy kanał komunikacji z potencjalnym klientem. Działa 24 godziny na dobę, nie bierze urlopów i nie robi przerw na śniadanie. Jeśli jest atrakcyjna wizualnie – zwiększa szansę pozostania na niej potencjalnego kupującego.

Jeśli nie ma Cię w Internecie, istnieje duże prawdopodobieństwo, że w ogóle nie istniejesz. Jednak w czasach, gdzie rytm niemal każdego dnia wyznaczają działania online, samo „bycie” w sieci to zdecydowanie za mało. Jak dobrze wiemy, konkurencja nigdy nie śpi, a twoja wirtualna wizytówka, czyli profesjonalnie przygotowana strona internetowa, powinna, tak jak biznes, który prowadzisz, nieustannie się rozwijać.

Zlecenie przygotowania strony internetowej jest po pierwsze kluczowe dla wizerunku firmy, a po drugie wiąże się z kosztami. Dlatego, wybierając agencję, która będzie odpowiedzialna za stronę WWW warto już od samego początku zwrócić uwagę na jakość kontaktu.

Czego należy się spodziewać? Po pierwsze ze strony agencji powinny paść konkretne odpowiedzi na zapytania, a po drugie… kolejne pytania. Jakich pytań się spodziewać? Na pewno takich, które pozwolą potencjalnemu wykonawcy strony dobrać odpowiednie narzędzia, na przykład:

  • Jaki jest główny cel strony – wizerunkowy, budujący pozycję eksperta, sprzedażowy, informacyjny?
  • Czego oczekujesz od swoich klientów? – inny mechanizm powinien być zastosowany w przypadku, gdy chcesz, by Twoi klienci zdecydowali się na zakup konkretnego produktu, inny, gdy chcesz, by zdobyli nowe informacje o Twojej działalności.

Od agencji, której zlecasz wykonanie Twojej strony www możesz oczekiwać zaplanowania i przedstawienia harmonogramu działań przygotowania strony internetowej. Podwykonawca strony internetowej, jeszcze przed rozpoczęciem jej tworzenia, powinien przedstawić  makietę, czyli projekt funkcjonalny strony tj. układ menu, boksów i innych elementów. Makieta, które powstaje przed pracą grafika i zaawansowanym programowaniem, pozwala dobrze zrozumieć się z agencją, daje wiedzę, czego oczekujemy od użytkownika. Makieta pozwala uniknąć nieporozumień, które, jeśli zostaną od razu wyjaśnione, nie będą łączyć się z dodatkową pracą grafika i programisty, za która trzeba będzie zapewne dodatkowo zapłacić.

 Wybierz najlepsze opcje. Agencja, która jest odpowiedzialna za przygotowanie strony powinna od początku współpracy w sposób jasny odpowiadać na każde zapytanie klienta. Systematycznie również powinna proponować rozwiązania i narzędzia, które nie tylko pomogą „zaistnieć” w sieci, ale także ugruntują pozycję firmy online.

źródło: epr.pl