CIEKAWOSTKA
Nasz idol Walt Disney, amerykański producent filmowy, reżyser, scenarzysta i ilustrator, który zrewolucjonizował światowy przemysł rozrywkowy miał marzenia, które zrealizował. Dotarliśmy do informacji, że w październiku 1917 roku w The Voice, czasopiśmie wydawanym przez McKinley High School w Chicago, ukazała się następująca notatka: „pierwszoroczniacy postanowili odnieść w tym roku znaczny sukces. Wziąwszy pod uwagę początkowe rezultaty, uznać trzeba, że ich przechwałki i determinacja nie są pozbawione podstaw. Rzucili się w wir ekscytującego życia szkolnego. Jeden z nowicjuszy – Walter Disney – objawił niezwykły talent artystyczny i został mianowany karykaturzystą w The Voice. Miał 16 lat.
Walt Disney stoczył ponad dwudziestoletnią walkę z pisarką Pamelą Travers o sprzedaż praw do ekranizacji kultowej Mary Poppins. Wszystko zaczęło się od obietnicy, którą Disney złożył swoim córkom jeszcze w latach 30. Były one wielkimi fanami książkowej wersji Mary Poppins.Dlatego poprosiły tatę, żeby zrobił im film. Obiecał to swoim córkom i dotrzymał słowa.
Warto mieć marzenia i o nie walczyć.Taka myśl niech towarzyszy Wam na zakończenie tego tygodnia. Do dzieła – realizujcie swoje marzenia!!!!

źródło: Bob Thomas „Walt Disney The Power of Dreams”
zdjęcie: http://nelmondonostro.forumfree.it/