Dzień dobry!

Nie ma co owijać w bawełnę: żadna odnosząca sukcesy organizacja nie byłaby tam, gdzie jest dzisiaj, bez skutecznego przywództwa. To jeden z najważniejszych kluczy do sukcesu – nawet w małych firmach.

Często jest jednak tak, że zakładając biznes, byliśmy ekspertami w swojej branży – czy to usługach IT, czy remontach, księgowości, sprzedaży, czy to produkcji odzieży itp. – ale zazwyczaj nikt nie uczył nas, jak być dobrymi liderami.

W efekcie, wg danych Gartner Group, tylko co trzeci pracownik postrzega swojego lidera jako wykazującego się ludzkim przywództwem, czyli autentycznego, empatycznego i łatwo przystosowującego się do zmian.

Co więcej, w raporcie Stowarzyszenia SHRM niemal 80% pracowników wskazało, że brak uznania ze strony liderów prowadzi ich do poszukiwania nowej pracy.

Co w takim razie wyróżnia dobrego lidera?

  • Przyszłościowe myślenie – właściciel/lider małej firmy powinien móc wyobrazić sobie, gdzie jego firma będzie za kilka lat, aby mogła utrzymać się na rynku.
  • Odpowiedzialność – w zarządzaniu pieniędzmi, terminowości i profesjonalizmie. Choć wydaje się to oczywiste, w rzeczywistości nie zawsze jest wdrażane w życie.
  • Komunikacja – to jeden z najważniejszych punktów i taki, z którym najwięcej osób ma problem. Dawanie się ponieść nerwom, brak klarownego przekazu w codziennych rozmowach czy niewystarczająca empatia to tylko kilka z nich. A to wszystko przekłada się na atmosferę w zespole i wyniki firmy.
  • Umiejętność motywowania innych – motywacja do ciągłego rozwoju i docenianie pracowników mają kluczowe znaczenie w małych firmach.

Czujesz, że to obszar, nad którym warto popracować w Twojej firmie? Chcesz być skutecznym liderem i inspirować swój zespół do osiągania wybitnych rezultatów? Chętnie Ci pomogę.

Podczas dwudniowego, spersonalizowanego warsztatu dla Ciebie i innych liderów w Twojej firmie, porozmawiamy m.in. o:

  • odpowiedniej komunikacji i budowaniu relacji
  • motywowaniu i inspirowaniu zespołu
  • zarządzaniu konfliktami i rozwiązywaniu problemów
  • zarządzaniu zadaniami.

Przedstawię Ci także indywidualny plan rozwoju, a po warsztatach nadal mogę służyć wsparciem i konsultacjami, aby pomóc Ci wcielać zdobytą wiedzę w życie.

Wejdź w nowy rok z większą pewnością siebie.

Zarezerwuj już termin warsztatów!

Z pozdrowieniami
Aneta Grzegorzewska