Co to jest responsive web design? Jest to całkowicie nowa idea budowania witryn internetowych. Polega ona głównie na tym że strona internetowa będzie wrażliwa (ang. responsive) na zmiany szerokości ekranu na którym jest oglądana, automatycznie będzie „dopasowywać się” do wielkości ekranu. Przeglądanie jej zatem będzie wygodne zarówno na dużym monitorze, jak i na smartfonie czy tablecie (iPad). Na każdym ekranie, strona może wyglądać trochę inaczej, ale zawsze dopasuje się do jego możliwości. Obrazki przeskaluje do najbardziej optymalnej wielkości. Dostosuje wielkość czcionek, aby czytanie było wygodne na każdym ekranie.

Coraz więcej sklepów internetowych tworzy się w wersji responsywnej. To pozwala klientom  robić zakupy z każdego miejsca na ziemi. Z raportu firmy Gemius „E-commerce w polsce 2014” wynika, że laptop nadal przoduje w e- zakupach, ale już 37% uzytkowników kupiło coś korzystająć ze smartfona, a 24% z tabletu.

Nie oszczędzaj więc na technologii i zainwestuj w stronę responsywną, a będziesz miał gwarancję, że w każdym miejscu i w każdym czasie klient będzie miał dostęp do strony www twojej firmy!

Aneta Grzegorzewska