Video marketing

Dlaczego video marketing ma tak duży potencjał? Film zawsze zainteresuje większą liczbę osób niż słowo pisane, a istotą marketingu jest dotarcie do możliwie największej ilości osób, które może zainteresować nasz produkt czy usługa. Film jest też najszybszym sposobem na zwrócenie czyjejś uwagi! Warto o tym pamiętać w czasach, gdy każdego dnia jesteśmy zalewani potokiem informacji. Film wywołuje emocje, sprzyja storytellingowi. Poza tym rosną statystyki dotyczące oglądania video w sieci – 52% marketerów na świecie wskazuje video jako typ contentu z największym ROI, a użycie słowa „Wideo” w temacie e-mail zwiększa jego otwieralność o 19%, klikalność o 65% i zmniejsza o 26% liczbę osób, które wypisują się z newslettera.  Warto też dodać, że rośnie w siłę także Video na Facebooku i to również trend, na który na pewno warto zwrócić uwagę.

Inne Social Media

W roku 2015 będą rosły w siłę inne niż Facebook serwisy społecznościowe. Wszystko wskazuje na to, że rzeczywiście będzie to jedno z najważniejszych zjawisk w e-marketingu w roku 2015. Instagram i Snapchat rozwijają się bardzo dynamicznie. Obecnie na całym świecie przez Snapchata przepływa 700 mln filmów i zdjęć dziennie! Aplikacja szybko podbiła Stany Zjednoczone i stała się wiodącym sposobem komunikacji pomiędzy nastolatkami. Marketerzy powinni także rozważyć pojawianie się ze swoimi działaniami promocyjnymi na Pintereście, który jest obecnie najszybciej rozwijającą się stroną pod względem ogólnego procentowego przyrostu użytkowników.

Personalizacja Marketingu

We współczesnym zalewie komunikatami marketingowymi personalizacja staje się szczególnie istotna – zwrócimy na swój produkt uwagę klienta wtedy, kiedy przedstawimy mu ofertę ściśle dopasowaną to jego potrzeb, a także gdy będziemy zwracać się do niego personalnie.

Pomoże nam w tym kilka rozwiązań:

  • Narzędzia do Marketing Automation
  • RTB
  • narzędzia do E-Mail Marketingu – za pomocą platform do E-mail Marketingu możesz personalizować szybko, skutecznie i tanio!

Budowa wizerunku w sieci

W najbliższym czasie będą rozwijać się społecznościowe serwisy biznesowe. LinkedIn przestanie kojarzyć nam się z kanałem, w którym zamieszczamy swoje CV, zacznie być on źródłem wiedzy o biznesie, a cel korzystania z niego będzie zupełnie inny niż w przypadku Facebooka i innych kanałów społecznościowych. Widać to po dynamice przyrostu użytkowników i czasu spędzanego w serwisie. Zaczniemy też bardziej świadomie podchodzić do celów, jakie media społecznościowe mogą realizować i do sposobu ich mierzenia.

Targetowanie reklam i mierzenie ich skuteczności

Precyzyjne targetowanie reklam łączy się stricte z personalizacją.  Mierzenie skuteczności akcji promocyjnych będzie w obecnych czasach (w dobie wielokanałowości) szczególnie istotne. Dzisiaj każde narzędzie ma praktycznie własne systemy raportowania, co stanowi bardzo duże wyzwanie dla marketerów.

Dlatego nie da się ukryć, że każdy marketer powinien dziś bardziej zaprzyjaźnić się z Google Analytics – danych do analizy jest obecnie nawet 1000 razy więcej niż jeszcze rok temu , nie wystarczy już zatem jedna osoba w firmie, która zna się na tym systemie.

źródło: sprawnymarketing.pl